Op bezoek bij de dierenarts deel 2

Hoewel jouw pup misschien (een deel van) zijn vaccinaties al heeft gekregen voordat hij bij jou introk, is het een verstandig om alles bij een dierenarts te laten checken. Daarna ligt de bal bij jou om ervoor te zorgen dat hij de belangrijkste eerste maanden van zijn leven goed doorkomt.
Om je pup te beschermen tegen infecties en ziektes, moet je ervoor zorgen dat zijn vaccinaties geldig en nooit verlopen zijn. Vraag de dierenarts om advies over welke vaccinaties noodzakelijk en aan te bevelen zijn.
De ziektes waar je puppy in ieder geval voor gevaccineerd moet worden zijn Hondsdolheid, Parvovirus, Hondenhepatitis en de ziekte van Carrè.
Na de eerste injecties tijdens de eerste weken van zijn leven, moeten de meeste vaccinaties slechts een keer per jaar worden herhaald, met uitzondering van de injectie tegen Hondsdolheid. Misschien moet het vaccinatieschema van jouw pup nog worden aangepast, maar dat hangt af van wanneer de puppy door zijn moeder gespeend is.
Vaak krijgen puppy's een vaccinatiecocktail. Deze beschermt de puppy tegen vier ziektes zoals de ziekte van Carrè. Parvovirus, Parainfluenza en het Adenovirus.